Náš příběh

Módní značka Gypsy MaMa

Design Gypsy MaMa se inspiruje prvky tradičního romského oděvu a kombinuje je se současnou street módou. Naši návrháři a návrhářky se inspirují v rozsáhlé sbírce oděvu a šperku Muzea romské kultury. Postupně vyvíjíme další kolekce a hledáme další mixy i re-mixy s moderními styly, aby Gypsy MaMa nikdy nenudila.

Gypsy MaMa je zároveň sociálním podnikem, kde se Romové a Romky podílejí na výrobě, prodeji i navrhování. Vznikají tak udržitelná pracovní místa a otevřený prostor pro mladé lidi, kteří se chtějí uplatnit ve společnosti a rozvíjet svoji kulturu a tradici.

Značku Gypsy MaMa, vedle dalších originálních značek, lze zakoupit přímo v naší kamenné prodejně Restart na adrese: Kopečná 9, Brno – střed, další informace na: www.restart-brno.cz

Proč vznikla

Módní značka Gypsy MaMa vznikla v rámci občanského sdružení Tripitaka a jejím cílem je přispět k toleranci,  vzájemnému porozumění a obohacení ve společnosti. Chceme kreativním způsobem odstraňovat předsudky vůči romskému etniku, zapojit Romy více do společnosti a využít jejich potenciál.

Věříme, že prodej a výroba oblečení a módy, která je inspirována romskou kulturou, může kultivovat naši společnost. Gypsy MaMa je móda pro kreativní lidi s názorem a fantazií.

Etická móda Gypsy MaMa

Při výrobě oděvů se řídíme etickým kodexem, který postupně zavádíme do naší praxe. Nechceme, aby byl jen prázdnou proklamací. Na prvním místě máme otevřenost vůči zákazníkovi. Pokud nám ekonomická situace nedovolí dodržovat etické zásady oděvní výroby ve všech směrech, dozvíte se to.

V současné době nakupujeme z místních zdrojů, ale nemáme jistotu, že látky jsou produkovány ekologicky šetrnou cestou. Modely naše šičky výrábí za důstojných podmínek a za odpovídající mzdu.

Tvé tričko Gypsy MaMa neprošlo ručičkama dětského otroka, ani ten, kdo jej šil, neuhořel následně v továrně v Bangladéši, můžeš být v klidu.

Gypsy MaMa je kouzelná móda, která proměňuje tebe samotného i svět okolo.

Podpořili nás:

Obchod Restart je součástí rozsáhlého projektu Streetwork pro děti a mládež, zaměřeného na inovace v oblasti nízkoprahových sociálních služeb, realizuje je Česká asociace streetwork, o.s a Národní vzdělávací fond, o.p.s. s občanským sdružením Tripitaka, o.s. a s podporou Dánské nadace The Velux Foundations.

Fotografka Martina Kučerová (Kalousková)

www.martinakalouskova.cz

Vizážistka Iva Kloudová

www.visagepariv.cz

Petr Jandák – Blackeye design

www.blackeye.cz